úterý 6. května 2008

In Search of Sunrise 7 na cestě

Trancový mág Tiësto je k nezastavení. Vloni v dubnu vydal třetí řadovou desku Elements of Life (která mu nedávno vynesla první nominaci na Grammy), pár měsíců nato přišla již šestá mixovaná kompilace série In Search of Sunrise (ISOS), v tomto případě inspirovaná jeho častými pobyty na Ibize, a je to teprve pár týdnů, co si můžete (i u nás - nutno však dodat, že za nekřesťanské peníze) pořídit obrazový záznam dánské zastávky nedávno skončeného Elements of Life World Tour 2007-2008. Ačkoliv už tomuto holandskému rodákovi táhne na čtyřicítku a ani u jeho mladších kolegů by se nikdo nedivil, že se po tak hektickém roce uklidí na pár měsíců někam do ústraní, on očividně pořád nemá dost a dál hodlá svým posluchačům napříč kontinenty rozdávat pozitivní energii prostřednictvím nasládlých melodií a rovných beatů. Důkazem toho je překvapivě brzké oznámení následovníka právě zmíněné řady ISOS, tentokrát s nádechem asijské kultury.


V bohaté nadílce informací se dostalo i na cover kompilace

Tijs Verwest (jak zní Tiëstovo občanské jméno) a jeho produkční tým na oficiálním webu slibují přesně to, co od něj fanoušci, navyklí na servis z posledních let, očekávají - dva kompaktní disky až po okraj nabité výběrem vysoce originálních tanečních tracků, to vše v jednolité mixované podobě. Zatímco první set má být tvořen spíše pomalejšími skladbami, které si kladou za cíl vás zrelaxovat, druhá půlka vás údajně pořádně rozhýbe. Vydání opět zaštítí Tiëstův domovský label Black Hole Recordings a samozřejmě nezůstane jen u klasických placek pro prodej v kamenných obchodech, protože se dočkají i příznivci digitální distribuce. A jak dlouho si na release budete muset počkat? Ani ne měsíc, neboť internetový obchod zmíněného vydavatele přislíbil album už na pátý červen. Mezitím si můžete zkrátit čekání nahlédnutím do zákulisí nahrávání.

P.S.: Když jsem se včera večer seznamoval s čerstvě vzniklým zpravodajským portálem tn.cz, nemohl jsem si v jednom videosestřihu nevšimnout použití skladby Love Comes Again, která též patří do Tiëstova repertoáru (najdete jí na albu Just Be a spolupracoval na ní se svým častým kolaborantem Brianem Transeauem alias BTm). Tímto děkuji tamním hudebním dramaturgům za milé překvapení a v neposlední řadě za dobrý vkus. :-)

Aktualizace z 9. května 2008: Titulní strana Tiëstova oficiálního webu prošla drobnými úpravami a spolu s nimi přibylo i velmi uklidňující pozadí, které se při troše šikovnosti dá "vycucnout" ze zdrojového kódu a použít jako wallpaper. Stahujte zde!

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ačkoliv Tiestovi kompilace moc nemusim, jsem zvědav co nám nabídne. Ale at už to bude cokoli, řadovka Just Be je prostě a jenom jedna :). Jinak z kompilací u mě vede asi ISOS4..

andrewz řekl(a)...

Anonymní: U mne je to remíza - ISOS4 a 6 jsou zkrátka kompilace velmi vydařené. Čtyřka možná nabídne větší vyváženost, šestka ale zase úplně jiný feeling, než běžná trance produkce (výrazně je to znát při srovnání s "konkurenční" sérií A State of Trance Armina van Buurena). Pokud jde o řadovky, jednoznačně vede In My Memory, odkud pochází moje milované Dallas 4 PM, Obsession nebo Suburban Train. Jinak z Just Be mne zaujala instrumentální Forever Today, pochmurná UR nebo exotická A Tear in the Open. Co říkáš na Elements of Life? Slyšels už? :-)

Anonymní řekl(a)...

Z In my memory znám právě jenom tvojí jmenovanou Dallas 4 PM, a musim říct že jestli je celé album ve stejném duchu tak si brzy doplním své vzdělání :). Jinak Elements of Life ještě zmapovaný nemám. Ostatně bude to ještě chvíli trvat, Je to zvláštní ale na nějaký trance se musim dlouho adaptovat, nvm čim to je, ale alba od Tiesta či jiných představitelů tohoto žánru se mi poměrně dlouho dostávají tzv. pod kůži.

andrewz řekl(a)...

Anonymní: Že by to bylo tím, že trance je mnohovrstevnatý, sofistikovaný a progresivní hudební styl...? :-D