neděle 21. června 2009

Budoucnost patří 140 znakům

Vzhledem ke krkolomnosti aktualizace zdejšího systému krátkých zpráv jsem se rozhodl po Readeru a Picase zapustit kořeny i na další službě Googlu - na Jaiku. Pokud vám toto jméno nic neříká, vězte, že jde o službu podobnou Twitteru. Ovšem už současná podoba Jaiku posouvá mikroblogování na novou úroveň, když zprávu o neúprosných stočtyřiceti znacích lze libovolně komentovat či oštemplovat tématickou ikonou. Poměrně velkou vadou mnou zvoleného řešení je absence vyhledávání (zatím je třeba si vystačit s tímto) a vlastně jakéhokoliv náznaku třídění jak zpráv, tak uživatelů samotných, ale snad jsou výše uvedené invence jistou nadějí do budoucna.


Podobné barevné tóny jsou mi jen další vodou na mlýn... :-)

Tento blog samozřejmě nezaniká (pokud už ovšem ve vašich očích nezanikl vloni v říjnu :-x). Budu-li mít něco víc, co sdělit světu (kvantitativně, ne duchovně :-)), určitě sáhnu opět po Bloggeru. Častější aktualizace však čekejte spíše na mém Jaiku profilu, který je už svým koncepčním pojetím mnohem méně náročný na čas i energii (a co si budeme povídat - na tvůrčí úsilí).

Řeči o zvyšujícím se životním tempu již nejsou
pouhé dojmy, ale je to jev, který začíná mít
hmatatelné důkazy. Toliko dnešní
dávka patetických žvástů.

V souvislosti s tímto krokem jsem si uvědomil zajímavou věc - řeči o zvyšujícím se životním tempu již nejsou pouhé dojmy, ale je to jev, který začíná mít hmatatelné důkazy. Když si vzpomenu na své první články, mnohdy plné vaty a sestávající z více jak dvaceti tisíc znaků, musím se opravdu zamyslet. Toliko dnešní
dávka patetických žvástů.

Chybí vám aktuálnost? Následujte mne i na Jaiku!

P.S.: A další důvody, proč právě Jaiku a nikoliv rozšířenější Twitter? Protože Google, můj alternativní přístup k moderním technologiím a rozložení zátěže světových serverů... :-)

Žádné komentáře: