úterý 22. dubna 2008

Nově v roli moderátora

V pátek 18.04. jsem byl jmenován moderátorem diskuzního klubu DVD Bonus na diskuzním serveru Lopuch. Jde o komunitu, která na bázi vzájemné výpomoci informuje návštěvníky klubu o zajímavých nabídkách především DVD-Video titulů, ale také třeba hudebních CD. Od soboty usilovně pracuji na formálních změnách, které už jsou takřka u konce, a v neděli jsem začal updatovat obsah, který je v současnosti ochuzen pouze o tituly naplánované na červen a dále. Postupem času se obojí pokusím dotáhnout do finální, resp. aktuální podoby. Ale jsem také jen člověk, jehož den má "pouhých" 24 hodin. Nejen vzhledem k tomu, že jsem klub převzal v zanedbaném stavu, žádám tamní uživatele, aby se následující dny místo opakovaných projevů nespokojenosti pokusili být trpěliví a případně mi konstruktivní kritiku dali na vědomí. Nebo mne naopak podpořili. Ale pokud možno jinou cestou, než skrz tamní veřejné fórum, například prostřednictvím zdejšího.


Znásobte množství účastníku a vyjde vám... DVD Bonus :-)

Rád bych tento prostor využil i pro nastínění svých vizí. Záhlaví a homepage se budou věnovat pokud možno všem DVD-Video (a Blu-ray) diskům prodávaným na stáncích s tiskem a produkci Levných knih z téhož hlediska. Podobně to chodilo už dříve a za momentálních okolností nevidím důvod ke změně. Pro audiofily lačnící po čerstvé štávě do sluchovodů byl například nedávno vybudován samostatný klub, hráčům zase usnadňuje orientaci "sběratel recenzí" HodnoceníHer.cz.

Zavedl jsem však jednu podstatnou novinku, a to ryzí orientaci na český trh. O slovenských příbalech se tedy již nedočtete. Slovenští bratři dostávají narozdíl od nás informace z první ruky a navíc mají svůj trh zmapovaný důkladněji, a tak jsou jejich údaje úplnější a přesnější.


Co vy víte, třeba se jednou dotáhnu i na Leoše... :-D

Rozhodl jsem se též zpřísnit režim diskuze. V tuto chvíli, kdy probíhá hodně změn, tam najdete i mnoho příspěvků takříkajíc mimo mísu, ale jakmile se situace zklidní, zaručuji vám, že jim podobné budu nemilosrdně mazat. Nikoliv z důvodu zakrývání nepříjemných názorů nebo skutečností, nýbrž za účelem pořádku, dodržování slušného chování a větší informační bohatosti diskuze jako celku. Člověk, který si chce koupit film za babku, se nestará o to, že mne "někdo" zcela bezdůvodně označuje za kokota, nebo že tamní technologická omezení nedovolují použít vybrané HTML příkazy (to patří spíše do soukromé pošty nebo na osobní blog). Zajímají ho pouhopouhé tři věci: kdy, co a za kolik. A někdy také "jak". A právě takovému uživateli hodlám vyjít vstříc. Koneckonců, nebýt právě podobných účastníků diskuze, "registr dostupné zábavy" takového rozsahu by vznikal s mnohem většími obtížemi.

Na závěr (neúplný) výčet změn: označení aktuálního dne je výraznější, barvy v tabulce více odpovídají stylu serveru a nadpisy jsou od záznamů odlišeny nově i druhem písma. Trojice samotnými uživateli volených filmů týdne prošla modernizací. V zájmu přehlednosti a kompatibility podstoupil lehkou úpravu i styl položek v tabulce. V plánu mám ještě přesun většiny odkazů ze záhlaví do homepage plus další drobné korekce. Vše je tedy pořád otevřené a podílet se můžete také vy. Tak do toho!

28 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Kdybys nezačal pár hodin po jmenování spolumoderátorem(!) toho klubu pronášet jednu nadutost za druhou, shazovat dlouholetou práci hlavního moderátora, se kterou byli lidi spokojení, a machrovat, jak to teď v Jackově nepřítomnosti konečně budeš moci udělat všechno dokonalé a krásné (přičemž jsi velmi "moudře" upřednostnil sáhodlouhé ladění vzhledu před aktualizací obsahu), nemusel jsi být na Lopuchu považován a označován za "neoprávněného" kokota, kterému foukají ego leda zoufalci typu Dominigo a různí anonymní bezmozci, z nichž někteří jsou na tom až tak špatně, že jsou schopni posílat "kecat někam jinam" samotné adminy Lopuchu (ale nakonec i ty sám jsi dost nablblý na to, abys autora lopušího parseru poučoval o tom, jak by měl fungovat líp a proč).

Ale ono koho by to po tom, co za tyjátr jsi předvedl minule, když tě většina návštěvníků onoho klubu poslala s tvými úžasnými nápady na "vylepšení" záhlaví někam.

Koneckonců, on i tenhle tvůj blogpost vcelku jasně ukazuje, jak moc neoprávněně jsi byl titulován.

andrewz řekl(a)...

Case: Nadutost? To je dost subjektivní. Spíš jsem sděloval, co chystám. To že nechápeš můj smysl pro humor je druhá věc. ;-)

Hlavní moderátor odváďel po obsahové stránce po dlouhou dobu skvělou práci, ale postupem času se zdroják tak "zasvinil", že je zázrak, že ještě běží (čistit to, to bych musel být magor). A druhá věc je, že jsem klub přebral ve stavu, kdy nebyl dlouhou dobu aktualizován. To je vše, co o Jackovi mohu říct. To že ho shazuju je opět jen tvůj výklad.

Dělám to ze své dobré vůle, takže bys mohl pro změnu projevit trochu vděku za mojí třídenní neustálou práci. I obsah se dočkal a dnes je na slušné úrovni, zbytek zatím v texťáku. Tak se prober!

Považován a označován? Pokud vím, kokotem jsi mě "učinil" jen ty a pouze jednou. Podobné reakce jsem zaznamenal pouze od Nevady, ale ta alespoň volila střídmější slovník. Mnohem víc ale přišlo podpůrných zpráv a spousta lidí naopak posílala do prdele tebe. ;-)

Autora parseru jsem nepoučoval, jen jsem poznamenal, že v záhlaví nelze realizovat CSS. To je všechno. Prober se podruhé!

JackMcphee mé nápady zřejmě nepovažoval za "úžasné", proto některé z nich realizoval a navíc mi nabídl spolumoderování.

Pokud se ti blog nelíbí, nečti ho. Já tvůj taky nikdy číst nebudu. :-D

Anonymní řekl(a)...

Zivot me naucil, ze chtit po 21 letem picmulinkovi sebereflexi nema smysl.

andrewz řekl(a)...

Anonymní: Sám si myslím, že jí mám dostatek. Ale názor lidí na její správnou míru se může různit. Proto tvůj názor akceptuju. Říkáš "pičmulínek"? To je tak k sežrání, že mě to spíš těší, než uráží. :-D

Anonymní řekl(a)...

Nic jsi nepochopil, ale to nepřekvapí. BTW že těm, co mě posílali do prdele, posílám pusinku na čumáček.

Ale jinak ti upřímně přeju, aby ta tvoje samolibost nebyla nikdy konfrontována s realitou, protože jinak tě to bude strašlivě bolet (opět s odkazem na tvou reakci na odmítnutí tvých návrhů).

(No a sobě můžu stejně upřímně přát leda to, abych měl alespoň trochu štěstí a machýrci jako ty, co jim patří svět a ve všem jsou dokonalí, mi lezli co nejméně do cesty, i když to je bohužel neuskutečnitelné přání...:( )

andrewz řekl(a)...

Case: To jsi řekl ty. Ale aby se vyplnilo tvé přání, musel by jsi vymlátit všechna zrcadla ve svém okolí. ;-)

Vzhledem k tomu, co o mne píšeš, mi jen příjde zvláštní, že se se mnou vůbec obtěžuješ komunikovat. :-p

Anonymní řekl(a)...

To je jen jedna z mých mnoha úchylek, že komunikuju i s osobami, které považuju za totální blby. Obvykle v naději, že jim třeba dojde, co jsou zač a proč. Obvykle marně.

andrewz řekl(a)...

Case: Jako další úchylku bych si poznamenal opruzování na diskuzních fórech mluvou hodnou dlaždiče. A to je ještě urážím. :-X

Anonymní řekl(a)...

Andrewz, nezlob se, ale Ty jsi snad ještě samolibější než Case.

Když odhlédnu od jeho kritiky tady ve fóru, která můžu tak z 90 procent z fleku podepsat, vyprudila mě ještě jedna věc: opravdu si myslíš, že když Jack realizoval nějaké návrhy, že je potřeba se chlubit jejich vznesením?

Možná by ses divil, kolik lidí mělo podobný názor a poslalo moderátoru to samé. I na moje nápady Jack víckrát reagoval pozitivně a vidíš - dozvídáš se to po x měsících ty první, nikde se nehlásím za zásluhy.

Jestli tvoje fungování za posledních pár dní je jen divným smyslem pro humor, tak to beru. Jenže to asi ani ty nemyslíš vážně.

Zpátky k posledním pár dnům.

Kupodivu jsem se děsil předčasně, těch změn jsem u tebe čekal miliardu a zatím jich jen pár, které se v případě potřeby dají zase vrátit, ale reakce, narážky na Jacka (ano, urážející, ať si o tom myslíš, co chceš), to je prostě vrchol.

Mimochodem: domluvil ses s Jackem, že už se přestanou komunikovat příbaly ze Slováče, nebo je to opět taková ta svazácká přičinlivost?

Víš co, o mě nejde, skoro by se dalo říct, že mě ty SK disky rušej, ale pokud by ses na tohle nedomluvil, byl by to už extrémní zásah do půjčeného klubu.

Nezapomeň, že ho budeš vracet!

Na lopuch jsem přestal zatím psát, protože už se to vážně rozmělnilo a doufám, že se stejně zachovají i tví odpůrci stejně jako patolízalové a budeme se konečně moci věnovat DVD.

Přesto musím zdůraznit, že munici k OT si ti uživatelé nevytvořili sami, poskytls jim ji ty.

Buď zdráv.

Newborec

andrewz řekl(a)...

Newborec: Díky za po dlouhé době opět slušný příspěvek.

Samovolně bych se nechlubil, v podstatě jsem k tomu byl donucen tím, co postovali ostatní.

Celkové moje fungování není vtip, snažím se tuhle úlohu dělat zodpovědně, ale nějaký ten vtípek holt uletí, nemůžu si pomoct. Je mi líto, že to vypadá, že Jacka haním, celkově si ho vážím, ale prostě nemůžu dělat, že všechno dělal perfektně. To já taky nedělám a proto mě kritika tolik nepřekvapuje. :)

Jack mi dal volnou ruku co se tyka zmen, a jelikoz na Slovensku existuje samostatny web pro slovenske pribaly, z naseho zahlavi i homepage jsem je smazal, neb tam byly zbytecne. S Jackem se mohu jen tezko na necem domlouvat, kdyz neni a ani nebude na prijmu. Zalohy ale samozrejme mam a v pripade potreby mu je poskytnu.

Mluvis o klubu na pujcku. Tak to ale ja nevnimam. Neni to jen docasne.

Od nyni je diskuze na Lopuchu prisne moderovana, nemusis se tedy obavat prilisneho mnozstvi OT prispevku, pokud je tedy stihnu smazat.

To ze jsem byl urodnou pudu pro jejich vznik a zivot mas asi trochu pravdu, ale taky si uvedom, ze to delam prvne a nemuzu najednou udelat STOP a mazat vsechno mozne k nelibosti uzivatelu.

Anonymní řekl(a)...

Skrývat, že všechno Jack nedělal perfektně, že je třeba zasviněný ten kód, je zbytečný. Bránit se nespokojenosti uživatelů útoky na něj, je ta drzost, o které mluvím.

Myslím, že se ale Jack vůbec řešit nemusel, mohls ho z toho úplně vynechat a vyjádřit mu tím alespoň trochu vděčnost, že ti dal důvěru.

Uvidíme, jak na stav klubu zareaguje Jack, až se vrátí. Jestli jste se domlouvali na delší spolupráci a fakticky převzetí klubu, dalo by se víc věcí pochopit.

Lidi pochopitelně vylekalo, jak akčně jsi se do toho vrhl a rozhodně ti stejně jako ostatní zazlívám, že jsi nejdřív řešil naprosto ucházející formu před aktualizacemi.

Chápej mě, nechci jen kritizovat, vím, jakej to může bejt opruz, spravoat takovej klub, proto jsem se Jackovi ani nehlásil, i když by asi neměl nic proti. Dokážu pochopit i to, že to děláš prvně.

Jen jsem zatím neměl moc důvodů tě chválit. Lidově řečeno, p.sral jsi zatím všechno, na co jsi sáhl. A to hlavně svou nevymáchanou klávesnicí. Teď bys mohl třeba rozdávat peníze chudejm a bude ti to houby platný, když máš už "poddaný" nakrklý. :-)

Na tvoji obranu je nutný napsat, že třeba dneska už nejsi takový "jelito" jako o víkendu, to bych tě snad zabil, potkat tě naživo. :-)

Mazání OT v rozumný míře kvituju. Nestraš ale s tou cenzurou nějak extrémně. Nechtěl bych se dožít stavu, kdy by ti ruplo v kouli, naflákal tam ty papouškovské podklady pod názvy periodik a reakce autoritářsky očekával jen v poště.

Pokud budeš dělat nějakou větší změnu, než jen zvětšení písma řekněme o dva body, diskuse je na místě, i kdyby mělo jít o dvě stě příspěvků.

A minimálně pak udělej několikadenní anketu. Když už máme tu demokracii.

Měj se.

Newborec

andrewz řekl(a)...

Newborec: Neber to jako utok, sam takovou atmosferu nemam rad, ale naopak musim obvinit tebe, ze mi krivdis. Ja se nebranim jeho jmenem, je to proste konstatovani. Jack nasekal do zdrojaku spousty zbytecnych tagu. Sam se muzes podivat, nebo ti mohu zaslat zalohu drivejsiho kodu. Tim se nesnazim predejit negativnim ohlasum. Jde mi jen o to, abych vsem tem "chytrym hlavickam" vysvetlil, proc a jak delam. Remcat budou porad, ale ja budu vedet, ze jsem pro ne udelal maximum. :)

Posral jsem vsechno co jsem mohl? Bohuzel ti musim oznamit, ze jsi v mensine. Kladne ohlasy prevazuji. Posral bych vsechno, kdybych klub smazal a udelal z toho dzungli. Naopak jsem pridal mnoho novych polozek do vyhledu, odpovedel na spousty zvidavych dotazu a zapracoval na grafice. Je zajimave, ze kdyz se treba tejden nedelala aktualizace, nikdo nerekl ani ň, protoze se asi vedelo, ze to stejne veci nepohne kupredu. A ja kdyz ted "objektivne" klub vylepsuju, tak maji vsichni tisice kecu.

Obavam se, ze vetsina tve kritiky prameni z toho, ze nevis, jaka byla dohoda mezi mnou a Jackem. On mluvil o dlouhodobych problemech se spravou klubu, dal mi volnou ruku k upravam designu, dokonce me prvni upravy chvalil. Sam se ho zeptej.

Nejakou neobvyklou anketu zatim nechystam, nicmene co mi chodi do posty prispevky lidi, snazim se je pochopit a vyjit jim vstric. A jak jsem uvedl, pozitivni ohlasy prevladaji, takze budu rozhodne pokracovat dal, ac konstruktivni kritiku si vzdycky rad vyslechnu a nekdy ji i uposlechnu.

Anonymní řekl(a)...

newborec: Vzdej to, to nemá cenu, on je fakt totálně mimo.

A je teda pravda, že jsem úplně nepochopil, proč proboha Jack "předal" klub ze všech možných pomocníků zrovna jemu, ale já na druhou stranu nechápu odjakživa leccos z Jackova chování. Ovšem jestli byl jeho záměr nechat se odteď takhle kopat do zadku tímhle nadutcem, který uznává jedině svou práci jako jedinou správnou, pak mu patrně definitivně hráblo. Skoro mám chuť se do toho klubu ještě podívat, až se vrátí a uvidí, jak se jeho zástupce předvedl a jak mu zdatně bodá kudly do zad.

andrewz řekl(a)...

Case: Kdybys pouzival mozek nebo cetl muj blog, vedel bys, ze drtiva vetsina toho, co pises, je absolutni nesmysl (respekt vuci prace druhych atd.) - jinak Jack se o tobe taky nevyjadroval zrovna nejoptimistecteji a ja poznavam, ze mel v leccems pravdu prave on.

Anonymní řekl(a)...

Však taky Jack stojí jako moderátor za hovno, akorát si zaslouží hluboký obdiv za to, co pro ten klub dělal jinak (a tím zase velmi okázale pohrdáš ty, takže mi skutečně nemáš ani v nejmenším co vyčítat a měl bys radši mlčet a šoupat nohama)

andrewz řekl(a)...

Case: Já si taky Jacka vážím a není to poprvé, co to říkám, ale v tvém případě je zřejmě lepší si jako adresáta svých slov vybrat zeď. Ale i když si ho vážím, mám k jeho působení jisté výhrady. Zato ty si malinko protiřečíš, ehm...

Anonymní řekl(a)...

Andrewz, asi jsi četl jiný příspěvek, protože tohle snad ani nemůže být reakce na mě.

Opět něco pšeš o Jackově chybách ve zdrojácích. Takže znovu a snad naposled: nikdo netvrdí, že je tam neměl a že je pan Dokonalý. Kritika směřuje na to, žes tím ospravedlňoval svoje matlání se ve vzhledu a pak i na další Tvoje naduté reakce směrem k němu.
Viz například:

"Zásluhu na současné podobě má i kolega "JackMcPhee", který moje dřívější nápady zrealizoval."

Tomuhle říkáš vážit si práce druhých?

Tvůj přístup mi připadá máimo. Píšeš, že "konstruktivni kritiku si vzdycky rad vyslechnu a nekdy ji i uposlechnu." Jak to budeš posuzovat, když nebudeš mít objektivní posouzení, co vlastně většina chce? Že tě Domingo a ještě jeden pochválí bude pro tebe dostačujícím důkazem, že lid chce to samé, co ty?

"Bohuzel ti musim oznamit, ze jsi v mensine. Kladne ohlasy prevazuji."
Asi je to slovíčkaření, ale: Proč potom hned vzápětí tahle věta? "A ja kdyz ted "objektivne" klub vylepsuju, tak maji vsichni tisice kecu"

O cenzuře:
"Tim se nesnazim predejit negativnim ohlasum. Jde mi jen o to, abych vsem tem "chytrym hlavickam" vysvetlil, proc a jak delam. Remcat budou porad, ale ja budu vedet, ze jsem pro ne udelal maximum. :)"

Tím jsi mi fakt všechno vysvětlil. Čili: mám to chápat tak, že nepovolením diskuse nad Tvými novými zásahy do podoby klubu chytrým hlavinkám vysvětluješ, co proč a jak děláš? :-O

Dobře, nepos.al jsi všechno, aktualizace fungujou líp, než na konci u Jacka. Máme na to každý jiný názor, ale já si stojím za tím, že jsi do klubu vlítl jako velká voda a sám můžeš za to, že se to tam rozhádalo. Když do firmy přichází nový šéf, žádný není tak bláznivý, aby nenechal zaměstnance aspoň pár týdnů na vydýchání nového nadřízeného a pak teprve to tam začíná překopávat a měnit pravidla. Měla proběhnout údržba a pomalu navrhovat, případně realizovat změny.

"Obavam se, ze vetsina tve kritiky prameni z toho, ze nevis, jaka byla dohoda mezi mnou a Jackem. "
Zbytečný slova. Viz můj minulý příspěvek, kde o tom sám píšu.

Shrnuto: trocha úcty, rozumu a sebekontroly a méně víry ve vlastní absolutní a jedinou pravdu a bude všechno OK.

andrewz řekl(a)...

newborec: "Tomuhle říkáš vážit si práce druhých?"

Ta citace je vytazena z kontextu. Slo tady o to, ze jsem nabidl srovnani s uplne puvodnim zahlavim, nez jsem do nej zacal zasahovat i jako ucastnik diskuze. Samozrejme ze Jack ma hlavne zasluhu na tom, ze ten klub roky vicemene fungoval. A uz to rikam poste - vazim si ho. To ale nevylucuje mozne vyhrady...

"Jak to budeš posuzovat, když nebudeš mít objektivní posouzení, co vlastně většina chce?"

Registruji pokud mozna vsechny ohlasy, dostavam mnoho podnetu do osobni posty, posouzeni nechavam na sobe, snazim se od toho odosobnit, aby klub nebyl ciste "muj", ale i tak, jak ho chteji ostatni.

"Že tě Domingo a ještě jeden pochválí bude pro tebe dostačujícím důkazem, že lid chce to samé, co ty?"

Zatimco vecne si stezuji asi tri lide (ty, Case, Nevada), je tu vetsi cast lidi (konkretne jsem napocital asi 5), kteri mne naopak podporuji. Taky vezmi v uvahu, ze lide, co jsou spokojeni, mlci. Ozyvaji se spise nespokojenci.

"Proč potom hned vzápětí tahle věta?"

Ano, vypada to, ze si protirecim, to je dano tou generalizaci, ktere jsem se zde dopustil. Ty tisice kecu ale pochazeji od uzke skupiny lidi.

"Tím jsi mi fakt všechno vysvětlil. Čili: mám to chápat tak, že nepovolením diskuse nad Tvými novými zásahy do podoby klubu chytrým hlavinkám vysvětluješ, co proč a jak děláš? :-O"

Nepovolením diskuze jsem sledoval jedinou věc, a to zavést pořádek. Stále tu je mnoho míst, kde se můžeš k podobě klubu vyjádřit. Jsou tu také jiné kluby na Lopuchu, je tu toto fórum, je tu osobní pošta, je tu mail. Uz jsem toho v hlavnim foru na DVD Bonusu navysvetloval dost a bylo zapotrebi diskuzi presunout jinam, protoze to lidi obtezovalo. Vidis, vzal jsem si jejich vyhrady k srdci. ;-)

Pro zvoleny postup uprav jsem mel sve duvody, jiz jsem je objasnoval. Nehodlam se opakovat.

"Shrnuto: trocha úcty, rozumu a sebekontroly a méně víry ve vlastní absolutní a jedinou pravdu a bude všechno OK."

Nic z toho netvrdim, tak mi to nepodsouvej. Kdybych vyznaval tuhle filozofii, tezko bych delal ustupky nebo se snazil vse vysvetlit.

Anonymní řekl(a)...

Case sice nemám rád, ale tentokrát s ním naprosto souhlasím. Chováš se jako malé dítě, jakýkoliv nesouhlasný názor považuješ za útok proti své osobě a moderování si pleteš s diktaturou. Jestli se takhle chováš i v normálním životě, tak doufám, že ti co nejdřív někdo dá pro tvoje vlastní dobro přes držku.

andrewz řekl(a)...

Gormie: Od spousty lidí dostávám feedback přes poštu a snažím se jim vyjít vstříc, homepage je kompletně dokončená. Ale stejně jsem za "Hitlera". Což si dokážu vysvětlit jen tak, že si člověk hned myslí, že když to není všechno na veřejném fóru, tak se nic nikam nehýbe. Chyba lávky, viz můj poslední post na Lopuchu.

Anonymní řekl(a)...

Uz se chysta dalsi clanek s titulem "Jak jsem prestal byt moderatorem?"

andrewz řekl(a)...

Anonymní: Zatim mam rozepsano jen "Lopuch aneb komunita nevdecnych zmetku", ale i na tohle snad casem dojde. :-D

Anonymní řekl(a)...

To ze je Lopuch komunita nevdecnych zmetku ti muselo byt jasne uz kdyz bylo v ankete odmitnuto tve uzasne zahlavi. Tak cemu se divis?

andrewz řekl(a)...

Anonymní: Divím se tomu, že jsem byl tak blbej a dal jim ještě šanci. Měl jsem se na to vysrat. 8-)

Anonymní řekl(a)...

Kdyby jsi vydržel pár hodin, mohl jsi být spolumoderátorem celý týden :)
Takhle se z tebe druhý Leoš nestane !

andrewz řekl(a)...

Anonymní: Heleď, fakt mi došla trpělivost. S idioty se prostě bavit nedá. A další Leoš už stejně bejt nechci. Bejt moderátor sucks... :-D

Mozna je to docasne, uvidime, nic nerikej nikdy, vsechno zalezi na dalsim vyvoji. Momentalni stav ale je, ze mi z tech lidi tam je na bliti.

Lubomir Tuchscher řekl(a)...

Zdravim ceskych bratov! Tu je vas slovensky brat z DVDzafacku.sk :) Diky za pochvalu stranky, kazdopadne musim povedat, ze vy to mate o cosi lahsie a pestrejsie - u nas nevieme s takym predstihom, co, kto vydava a paradoxne, najviac sa obsivaju ceski vydavatelia, ktori recykluju svoje disky z domaceho trhu na nasom. myslim tym Vapet a Filmag. Preto musim fungovat na dennom update toho, co sa naozaj objavi v stankoch. Uz sa objavili aj viaceri chytraci, ktori bez linkov urobili copy+paste a hodili si to na svoje stranky, ale podla moznosti sa to snazim vzdy "upratovat v dobrom". Diky za linkovanie na stranky a v ulohe moderatora drzim palce.

andrewz řekl(a)...

Lubomir Tuchscher: Ta zmínka o vás byla myšlena v tom smyslu, že máte blíže k tomu, co vychází u vás, a tudíž máte o slovenských příbalech lepší přehled než my tady v Česku, jenž nemáme prvotní zdroj a informace máme až z druhé ruky. Každopádně díky za "mezinárodní" zprávu, potěšila.